Sport: Jarota wygrała z Polonią Środa 3:0

Kamil Bachorz, Jarota.com
(archiwum)
(archiwum) Kamil Bachorz
Zwycięstwem piłkarzy Jaroty Hotel Jarocin zakończył się sobotni mecz sparingowy z Polonią Środa Wielkopolska. Podopieczni Tomasza Mazurkiewicza wygrali z rywalem 3:0.

Pierwszą sytuację podopieczni Tomasza Mazurkiewicza mieli w 8. minucie meczu. Wtedy Damian Pawlak uderzył na bramkę rywali. Jednak futbolówka przeleciała minimalnie obok słupka. W odpowiedzi Marcin Duchała, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Markiem Bihunem nie zdołał skierować piłki do bramki. W 34. minucie w kierunku jarocińskiej bramki uderzał Maciej Kononowicz, który był testowany przez jarocińskiego szkoleniowca, ale obecnie przebywa na testach w Polonii Środa Wielkopolska. Nie trafił jednak do siatki. Także w 34. minucie piłkarze Jaroty Hotelu mieli dogodną sytuację na zdobycie bramki. Wtedy Grzegorz Mania, który „urwał się” obrońcom mógł zmienić wynik tego meczu, ale jemu się to nie udało.

Pierwsza bramka w tym meczu padła w 40. minucie meczu. Wtedy przed polem karnym faulowany był Damian Pawlak. Do piłki podszedł Krzysztof Czabański, który ładny, strzałem pokonał bramkarza ze Środy Wielkopolskiej. Drugą bramkę jarocińscy piłkarze zdobyli w 45. minucie. Wtedy piłkę głową do siatki skierował Adrian Owczarek.

W drugiej części gry padła tylko jedna bramka. W 72. minucie Marek Wiła zagrał do Karola Danielaka. Pomocnik jarocińskiego zespołu minął obrońców i strzałem przy słupku wpakował piłkę do siatki. W odpowiedzi Tomasz Bekas z kilku metrów nie trafił do bramki, a strzał Macieja Kononowicza obronił Dariusz Brzostowski. Piłkarze Jaroty mieli jeszcze kilka okazji, żeby zdobyć kolejną bramkę. Jednak zabrakło skuteczności. Doskonałą sytuację w 79. minucie meczu miał Damian Pawlak, który strzelił nad ramką. Chwilę później uderzał Hubert Nawrocki, ale jego strzał przeleciał minimalnie obok słupka. W 83. minucie meczu Karol Danielak uderzał głową w kierunku bramki, ale piłka nie znalazła drogi do siatki. Ostatecznie piłkarze Jaroty Hotel Jarocin pokonali Polonię Środa Wielkopolska 3:0.

- Myślę, że im bliżej jest mecz o punkty, to nasze mecze wyglądają zdecydowanie lepiej – podkreśla Sebastian Kamiński, napastnik Jaroty Hotel Jarocin. – Mam nadzieję, że do pierwszego meczu wyeliminujemy wszystkie błędy – dodaje.

JAROTA Hotel Jarocin - POLONIA Środa Wielkopolska 3:0 (2:0)
1:0 - Krzysztof Czabański (40.), 2:0 - Adrian Owczarek (45.), 3:0 - Karol Danielak (72.)

Jarota Hotel Jarocin: Marek Bihun (46. Dariusz Brzostowski), Sebastian Kamiński (68. Patryk Cierniewski), Piotr Garbarek (55. Mateusz Śliwa), Krzysztof Czabański, Mateusz Śliwa (46. Hubert Oczkowski), Michał Grobelny (68. Hubert Nawrocki), Hubert Nawrocki (46. Igor Skowron), Damian Pawlak (46. Karol Danielak), Patryk Cierniewski (46. Maciej Tomkowiak), Grzegorz Mania (46. Marek Wiła), Adrian Owczarek (68. Damian Pawlak)