SPORT: Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Lekkiej Atletyce. Jarociniacy osiągnęli wiele [ZDJĘCIA]

Marcin Szyndrowski
Roksana Jędraszak zdobyła srebrny medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce, która w miniony weekend odbyła się na Stadionie śląskim w Chorzowie. Zawodniczka MKS-u Jedynka Jarocin w finale skoku w dal uzyskała odległość 5,54 m, zapewniając sobie w ten sposób tytuł wicemistrzyni Polski. To jednak nie jedyny sukces, jakim mogą się pochwalić zawodnicy jarocińskiego klubu w ostatnim czasie.

XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce (Mistrzostwa Polski U 18) odbywała się między 27 a 29 lipca w Chorzowie. Na dobrym, 4. miejscu w biegu na 1500 m przez przeszkody uplasowała się Aleksandra Styś. – Co ważne Ola walczyła nie tylko z rywalkami, ale i problemami zdrowotnymi – podkreśla trener Mateusz Gościniak. Na tym samym dystansie, wystartowała także Julia Pawełczyk. Zawodniczka pobiła swój rekord życiowy i zajęła wysokie, 6. miejsce. Na OOM zadebiutowała z kolei Wiktoria Krawczyk. W biegu na dystansie 400 m uplasowała się na 23. pozycji. Wiktoria wraz z Zuzanną Matan, Hanną Skowron i Marleną Mrówczyńską zajęły 19. miejsce w sztafecie dziewcząt 4x400m. W sumie reprezentantki MKS-u Jedynka Jarocin wywalczyły 19 punktów do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży.

Na początku lipca w Sieradzu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, w których brali udział bracia Zdrojewscy. Krystian Zdrojewski zajął tam wysokie, 6. miejsce w biegu na 3000 m z przeszkodami oraz 10 . miejsce w biegu na 5000 m. Z kolei Amadeusz Zdrojewski w biegu na 400m wywalczył 7. miejsce.

- W klubie MKS Jedynka Jarocin mamy już dwoje reprezentantów kraju. Do Aleksandry Styś, która reprezentowała nasz kraj na Mistrzostwach Europy w Győr, dołączył Amadeusz Zdrojewski, reprezentujący Polskę w biegu sztafetowym 4 x 400m, która zwyciężyła podczas Meczu Międzynarodowego U 23 Polska- Węgry-Słowenia-Czechy – informuje trener Gościniak.

Działalność MKS-u Jedynka Jarocin wspiera burmistrz Jarocina oraz Fundacja Animacji Społeczno-Ekonomicznych w Jarocinie.