TRAGEDIA NAD MORZEM: Burmistrz Sulmierzyc w gotowości. Rodzina objęta zostanie pomocą i wsparciem [NOWE ZDJĘCIA]

Marcin Szyndrowski
We wtorek, 14 sierpnia przed godz. 15 morze porwało troje dzieci. Dzieci pochodzą z Sulmierzyc (powiat krotoszyński). Razem z rodzicami wypoczywali nad morzem.

Policja ze Sławna podaje, że pod opieką matki w morzu kąpało się rodzeństwo: 11-latka, 13-latek i 14-latek. W pewnym momencie matka odeszła do 2-letniego dziecka, z którym również była na plaży. Na chwilę zostawiła trójkę dzieci bez opieki. W tym czasie panowały bardzo złe warunki na morzu. Ratownicy wody wywiesili czerwoną flagę zakazującą kąpieli w morzu. Według niepotwierdzonych informacji dzieci miały skakać z gwiazdobloków do wody.

Dramatyczna akcja
Ratownicy rozpoczęli akcję poszukiwawczą. 14-letni Kacper został znaleziony nieprzytomny. Podjęto reanimację. Dziecko zostało zabrane przez śmigłowiec LPR do szpitala. 11-latka i 13-latek są uznawani za poszukiwanych. - Wydobyty z morza 14-latek trafił śmigłowcem LPR do szpitala. Jego stan był bardzo ciężki. Niestety około godziny 20.00 zmarł w koszalińskim szpitalu - mówi st. sierż. Agnieszka Łukaszek, rzecznik prasowy powiatowego komendanta policji w Sławnie.

TUTAJ PRZECZYTASZ O DRAMATYCZNYCH CHWILACH NAD MORZEM
TRAGEDIA RODZINY Z SULMIERZYC. W DARŁÓWKU FALA PORWAŁA ICH DZIECI

Na godzinę 18 służby SAR i WOPR przerwali poszukiwania. - Policjanci jednak nadal przeszukują linię brzegową i będą to robić do skutku - dodaje rzecznik policji.

Mieszkańcy Sulmierzyc w szoku
Sulmierzyce jeszcze nie otrząsnęli się po wypadku dwójki młodych chłopaków, którzy wjechali w autobus na Trasie Golina- Jarocin w czwartek, 9 sierpnia, a teraz informacja o dzieciach zupełnie ich zaskoczyła.

TUTAJ PRZECZYTASZ WIĘCEJ NT. WYPADKU W GOLINIE
SULMIERZYCZANIE WJECHALI WPROST POD AUTOBUS W GOLINIE
APEL OCHOTNIKÓW Z SULMIERZYC O ODDAWANIE KRWI DLA RANNEGO KOLEGI
RANNY OCHOTNIK Z SULMIERZYC POTRZEBUJE KRWI

- To jest normalna rodzina. Anna to siostra radnego miejskiego w mieście. Zawsze była z dziećmi i zawsze z nimi. To olbrzymia tragedia. Z tego co wiemy była wywieszona czerwona flaga. Dlaczego dzieci ją zignorowały? Gdzie był w tym czasie ojciec? - zastanawiają się mieszkańcy dodając, że boją się o matkę dzieci. - Taka strata. Pojechać z dziećmi na wakacje i wrócić bez nich. W głowie się nie mieści. Na profilu facebookowym Kacpra cały czas dochodzą kolejne kondolencje. Dzieci, które znały go nie mogą pogodzić się z przedwczesną śmiercią.

Burmistrz miasta Sulmierzyce jest w gotowości. - Wiem od radnego, że kobieta wraca razem z siostrą w czwartek do Sulmierzyc. Jako gmina jesteśmy w stanie gotowości. Od rana będziemy rozmawiali na temat objęcia pomocą psychologiczną i wszelakim wsparciem rodzinę. To nasz obowiązek. Jesteśmy mocno poruszeni tą tragedią – mówi Dariusz Dębicki.

Rodzeństwa nie znaleziono
Bilans ofiar jednak może być większy bowiem mało kto wierzy aby dwójka pozostałego rodzeństwa przeżyła. - Mimo zakończonych działań poszukiwawczych na morzu policjanci będą cały czas patrolować teren kąpieliska - mówi sierż. Agnieszka Łukaszek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sławnie. Dodaje, że mimo apeli w dalszym ciągu dochodzi do takich tragedii. - Wystarczy tak naprawdę moment i wysoka fala może porwać człowieka w głąb morza. To nie jest tak, że morze to tylko basen, to jest po prostu żywioł – kończy rzeczniczka policji w Sławnie.

Wideo

Dodaj ogłoszenie