Historyczny sukces kaliskich szachistów w ligach juniorów! ZDJĘCIA

Mariusz Kurzajczyk
Historycznym sukcesem zakończył się udział zawodników Kaliskiego Towarzystwa Szachowego w III i IV lidze juniorów. Druga drużyna KTS wygrała III ligę i awansowała do II ligi - Mistrzostw Polski juniorów. Trzy inne ekipy KTS Kalisz zajęły całe podium w IV lidze!

Historyczny sukces kaliskich szachistów w ligach juniorów!

KTS II Kalisz odniosła w III lidze siedem zwycięstw (5,0 - 1,0 z AZS Politechnika Poznań, 5,5 - 0,5 z LKS Chrobry Gniezno II, 6,0-0 z MGOK Gambit Ślesin, 4,5-1,5 z UMKS na Pięterku Poznań, 5,0-1,0 z KSz Orły Pleszew, 5,0-1,0 z UKS Kiełbaska Kościelec, 5,0-1,0 z UKS ZSO Włoszakowice) i zremisowała jeden mecz (3,0-3,0 z OTSz Ostrów Wielkopolski).

Z kolei w IV lidze pierwsze miejsce zajęła ekipa KTS III Kalisz, drugie - KTS IV Kalisz, a trzecie - KTS V Kalisz. Po raz pierwszy w historii kaliszanie zajęli całe podium.

Dodatkowo wyższe kategorie uzyskali: Szymon Klaska norma na I kategorię, Aleksander Walaszczyk II kategoria, Kinga Matuszewska norma na I kategorię, Filip Duszczak II kategoria, Piotr Sibila II kategoria, Helena Pisula II kategoria, Leon Jakubek III kategoria, Szymon Piaskowski IV kategoria i Dobrosława Walaszczyk IV kategoria - podkreśla Maciej Sroczyński, prezes Kaliskiego Towarzystwa Szachowego.

Kaliszanie znakomicie spisali się na poszczególnych szachownicach.