II liga: Jarota lepsza od Rakowa. Wygrała 2:0

Kamil Bachorz
Jarota Hotel Jarocin - Raków Częstochowa 2:0 - zdjęcia
Jarota Hotel Jarocin - Raków Częstochowa 2:0 - zdjęcia AM
Dwie bramki oglądali kibice, którzy zasiedli w środę na trybunach stadionu w Jarocinie. Podopieczni Jarosława Araszkiewicza stanęli na wysokości zadania i pokonali Raków Częstochowa 2:0.

W pierwszej połowie wiele się działo na boisku. Obydwie drużyny chciały strzelić bramkę. Udało się to piłkarzom Jaroty Hotel Jarocin. W 44. minucie Kamil Stefaniak znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Zdołał on go pokonać i wyprowadzić gospodarzy na prowadzenie. Jednak Jarota mogła strzelić więcej bramek w tej części gry. W 25. minucie bliski pokonania golkipera z Częstochowy był Hubert Oczkowski. Wydawało się, że był on faulowany przez obrońcę Rakowa w polu karnym, ale sędzia Piotr Łęgosz nie zdecydował się wskazać na „wapno”.

W drugiej połowie kibice także oglądali jedną bramkę. Jej autorem był w 90. minucie Bartłomiej Olejniczak, który strzałem po ziemi pokonał golkipera Rakowa. Wygrana z Rakowem Częstochowa była trzecim z rzędu zwycięstwem podopiecznych Jarosława Araszkiewicza.

Jarota Hotel Jarocin – Raków Częstochowa 2:0 (1:0)