II liga: Jarota przegrała z Górnikiem

(archiwum)
(archiwum) Kamil Bachorz
Nie udało się piłkarzom Jaroty Hotel Jarocin podtrzymać dobrej passy beż porażki. W sobotę podopieczni Czesława Owczarka ulegli na wyjeździe Górnikowi Wałbrzych 0:2. Tym samym ponieśli pierwszą porażkę w tym sezonie.

Podobnie jak w poprzednim meczu z Dolcanem Ząbki trener Czesław Owczarek nie mógł skorzystać z Bartosza Kieliby, Patryka Cierniewskiego (obydwaj leczą kontuzje) oraz z pauzującego za nadmiar żółtych kartek Krzysztofa Czabańskiego.

Piłkarze Jaroty Hotel Jarocin od samego początku mieli problemy z konstruowaniem akcji. Efektem tego była stracona bramka już w 5. minucie meczu. Wtedy Kornel Duś dośrodkował piłkę do Daniela Zinkę, który pokonał Dariusza Brzostowskiego. Gospodarze mieli jeszcze kilka okazji na strzelenie bramki w pierwszej połowie meczu. Jednak nie potrafili pokonać bramkarza. W zespole Jaroty Hotel Jarocin doskonałą sytuację do wyrównania miała Krzysztof Bartoszak, ale piłka po jego strzale nie znalazła drogi do siatki.

W drugiej części gry podopieczni Czesława Owczarka dwa razy zagrozili bramce strzeżonej przez Damiana Jaroszewskiego. Najpierw w 58. minucie Damian Pawlak uderzał na bramkę rywali, ale piłka trafiła wprost w bramkarza. Kwadrans później z rzutu wolnego uderzał Krzysztof Bartoszak, ale futbolówka przeleciała obok spojenia słupka z poprzeczką. W 75. minucie gospodarze strzelili drugą bramkę. Dariusza Brzostowskiego zdołał pokonać Jan Rytko. Więcej bramek w tym meczu już nie padło i tym samym podopieczni Czesława Owczarka ponieśli pierwszą porażkę w tym sezonie.

Kolejne spotkanie piłkarze jarocińskiego zespołu rozegrają w niedzielę. Tym razem na własnym boisku podejmować będą kolejnego beniaminka – Bytovię Bytów. – Na pewno musimy odpocząć przed tym meczem – uważa Czesław Owczarek. – Nie ukrywajmy, że mamy wąską kadrę i nie możemy za bardzo zrobić dużych manewrów. Mam nadzieję, że w tym spotkaniu będę mógł skorzystać z usług Krzysztofa Czabańskiego i Patryka Cierniewskiego – dodaje szkoleniowiec Jaroty.

Górnik Wałbrzych – Jarota Hotel Jarocin 2:0 (1:0)
1:0 Zinke (5), 2:0 Rytko (75)

Górnik Wałbrzych: Jaroszewski – D. Michalak, Wojtarowicz, Bartoš, Zawadzki, Sawicki (74 Matuszak), Morawski, Wepa, Fojna (67 G. Michalak), Zinke, Duś (39 Rytko).

Jarota Hotel Jarocin: Brzostowski – Nawrocki (46 Tomkowiak), Śliwa, Oczkowski, Danielak, Bartoszak (83 Wiła), Pawlak, Skowron, Grobelny, Kamiński (63 Owczarek), Garbarek.

Żółte kartki: D. Michalak oraz Bartoszak