II liga: Jarota przegrała z Zagłębiem 0:4 [ZDJĘCIA]

Mecz Jaroty Hotel Jarocin z Zagłębiem Sosnowiec.
Mecz Jaroty Hotel Jarocin z Zagłębiem Sosnowiec. Kamil Bachorz
Kolejną porażkę w rundzie jesiennej ponieśli piłkarze Jaroty Hotel Jarocin. Tym razem podopieczni Zbigniewa Smółki przegrali na własnym boisku z Zagłębiem Sosnowiec 0:4. Był to najmniejszy wymiar kary, bo piłkarze Jaroty ten mecz mogli przegrać znacznie wyżej.

Od samego początku przeważali piłkarze Zagłębia Sosnowiec. Już na początku meczu Tomasz Szatan miał dwa razy wrzucał piłkę w pole karne Jaroty, ale na posterunku byli obrońcy z Jarocina. W 30. minucie padła pierwsza bramka w tym meczu. Nieporozumienie Piotra Garbarka i Dariusza Brzostowskiego wykorzystał Tomasz Szatan, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do pustej bramki. Niespełna sześć minut później Igor Skowron sfaulował Rafała Jankowskiego. Sędziujący to spotkanie Tomasz Tobiański z Gdańska pokazał zawodnikowi Jaroty drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Dla piłkarzy Zbigniewa Smółki oznaczało to grę w osłabieniu. Jeszcze przed przerwą goście mogli strzelić drugą bramkę w tym meczu, ale Tomasz Szatan i Łukasz Matusiak trafili w słupek.

Po zmianie stron na placu gry lepiej prezentowali się piłkarze z Sosnowca. Już w 49. minucie strzelili oni drugiego gola. Wtedy po dośrodkowaniu piłki przez Jovana Ninkovicia z lewej strony boiska, głową do siatki skierował ją Tomasz Szatan. W odpowiedzi strzał Sebastiana Kamińskiego okazał się niecelny. W 74. minucie padła trzecia bramka w tym meczu. Wtedy dośrodkowanie Michała Cyganka wykończył Łukasz Matusiak, który strzałem z woleja przerzucił piłkę nad Dariuszem Brzostowskim. Wynik meczu ustalił w 90. minucie Łukasz Matusiak, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza Jaroty.

JAROTA Hotel Jarocin - ZAGŁĘBIE Sosnowiec 0:4 (0:1)
0:1 - Tomasz Szatan (29.), 0:2 - Tomasz Szatan (49.), 0:3 - Łukasz Matusiak (74.), 0:4 - Łukasz Matusiak (90.)

Jarota Hotel Jarocin: Brzostowski, Kupczyk, Skowron, Garbarek, Śliwa, Czabański (60' Ludwiczak), Danielak, Białożyt, Kamiński, Pawlak (60' Cierniewski), Owczarek (60' Nawrocki)

Żółte kartki: Igor Skowron (Jarota)
Czerwona kartka: Igor Skowron (36., za drugą żółtą, Jarota)