II liga: Remis Jaroty z Elaną

(archiwum)
(archiwum) Kamil Bachorz
Jeden punkt przywieźli piłkarze Jaroty Hotel Jarocin z Turnia. W sobotnim meczu podopieczni Czesława Owczarka zremisowali z tamtejszą Elaną 0:0. – Nie było w tym spotkaniu klarownych sytuacji na zdobycie bramki – mówił po meczu Czesław Owczarek, trener Jaroty Hotel Jarocin.

W pierwszej części meczu kibice mogli oglądać bardzo żywy i ciekawy mecz. Już w 8. minucie w kierunku jarocińskiej bramki uderzał Grzegorz Mania. Podopieczni Czesława Owczarka mieli dużo szczęścia w tej akcji, bo od utraty bramki uratował ich słupek. Chwilę, później Kelechi Iheanacho oddał groźny strzał na brankę. Jednak piłka nie wpadła do siatki, bo na przeszkodzie ponownie stanął słupek jarocińskiej bramki. Warto podkreślić, że na początku meczu bramkę mógł strzelić Adrian Owczarek, ale piłkę po jego uderzeniu złapał Łukasz Osiński.

Po zmianie stron gra była bardziej wyrównana i toczyła się w środku pola. Mino licznych ataków z obydwu stron żadnej drużynie nie udało się trafić do siatki.. Na dodatek w 89. minucie drugą żółtą i czerwoną kartkę dostał Bartosz Kieliba i Jarota musiała kończyć spotkanie w dziesiątkę.

- Jeśli nie możemy w meczu zdobyć trzech punktów, to cieszymy się z tego jednego oczka – mówił po meczu Czesław Owczarek, trener Jaroty Hotel Jarocin. –Jedna i druga drużyna stwarzała sobie sytuacje. W ciągu pięciu ostatnich minut była dominacja Elany, bo my graliśmy w dziesiątkę. Jednak udało się nam wybronić i zdobyć jeden punkt – dodał szkoleniowiec jarocińskiego zespołu.

Kolejne spotkanie piłkarze Jaroty Hotel Jarocin rozegrają w niedzielę. Tym razem na własnym boisku zmierzą się z Energetykiem ROW Rybnik, który w sobotę pokonał faworyzowaną Miedź Legnica 2:1 – Szanujemy to co zrobił Energetyk w tym meczu. Nie zapominajmy, że Miedź Legnica przegrała z Elaną Toruń z którą my nie przegraliśmy. Na pewno będzie ciekawy mecz, bo Energetyk będzie podbudowany tym zwycięstwem. Jednak my postaramy się zrobić wszystko, aby zwyciężyć w tym spotkaniu – uważa Owczarek.

Elana Toruń – Jarota Hotel Jarocin 0:0