II liga: Sześć goli w Jarocinie

Sześć bramek oglądali kibice, którzy zasiedli w niedzielę na trybunie jarocińskiego stadionu. Tym razem piłkarze Jaroty Hotel Jarocin pokonali Ruch Zdzieszowice 4:2. Dwie bramki dla jarocińskiego zespołu zdobył wracający po kontuzji Krzysztof Bartoszak.

W pierwszej połowie lepiej spisywali się piłkarze Jaroty Hotel Jarocin. Jednak pierwszą bramkę w tym meczu zdobyli przyjezdni. W 31. minucie Dawid Kiliński zdołał pokonać Dariusza Brzostowskiego i wyprowadził piłkarzy ze Zdzieszowic na prowadzenie. Na bramkę wyrównującą jarocińscy fani futbolu nie musieli długo czekać. W 34. minucie sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym i wskazał na „wapno”. Do piłki oddalonej jedenaście metrów od bramki podszedł Damian Pawlak i pokonał Marcina Fecia. Jeszcze przed przerwą gospodarze objęli prowadzenie. Stało się to za sprawą Igora Skowrona, który głową pokonał bramkarza gości.

Na początku drugiej części spotkania inicjatywę na moment przejęli goście. Jednak kolejną bramkę strzelili podopieczni Czesława Owczarka. W 68. minucie Damian Nawrocik zagrał do Krzysztofa Bartoszaka. Napastnik jarocińskiego zespołu wygrał walkę z obrońcą i z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki. Chwilę później ponownie na listę strzelców wpisał się Krzysztof Bartoszak, który wykorzystał asystę Damiana Nawrocika. Nie był to koniec bramek w tym meczu. Niespełna 60. sekund później sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym Jaroty i podyktował drugą w tym meczu jedenastkę. W tej sytuacji Mariusz Kapłon nie dał szans Dariuszowi Brzostowskiemu i ustalił wynik na 4:2.

- W każdym meczu staramy się zwyciężyć. Obecnie złapaliśmy prawo serii. Mamy trzy zwycięstwa pod rząd. Buduje to tylko morale. Trzeba się z tego cieszyć. Cieszymy się, że zdobywamy punkty i pniemy się w górę tabeli. Na pewno spoglądamy z optymizmem na następny mecz z Elaną Toruń – powiedział po meczu Czesław Owczarek, trener Jaroty Hotel Jarocin.

Jarota Hotel Jarocin – Ruch Zdzieszowice 4:2 (2:1)
0:1 - Dawid Kiliński (31.), 1:1 Damian Pawlak (34.), 2:1 – Igor Skowron (39.), 3:1 – Krzysztof Bartoszak (68.), 3:2 – Krzysztof Bartoszak (75.) 4:2 Mariusz Kapłon (76.)

Jarota: Brzostowski – Oczkowski, Kieliba, Garbarek, Śliwa, Skowron (72. Nawrocki), Grobelny, Danielak (65. Cierniewski), Pawlak, Bartoszak, Owczarek (60. Nawrocik)