II liga: Trzy punkty przyjechały do Jarocina. Jarota pokonała Górnika 3:0

(archiwum)
(archiwum) Kamil Bachorz
Drugie z rzędu z zwycięstwo odnieśli piłkarze Jaroty Hotel Jarocin. W sobotę podopieczni Jarosława Araszkiewicza wygrali na wyjeździe z Górnikiem Wałbrzych 3:0.

Dla piłkarzy z Jarocina było to bardzo cenne zwycięstwo, bo dzięki wygranej odbili się od strefy spadkowej i awansowali na trzynaste miejsce w ligowej tabeli. Kibice, którzy zasiedli na trybunach oglądali trzy bramki, które strzelili piłkarze Jaroty. Najpierw w 25. minucie Łukasz Białożyt dośrodkował piłkę w pole karne z rzutu rożnego. Tam najwyżej wyskoczył Hubert Nawrocki, który wygrał „główkę” z obrońcą Górnika. Do futbolówki pierwszy doszedł Bartosz Kieliba, który z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki.

Kolejne dwie bramki piłkarze Jaroty Hotel Jarocin strzelili po przerwie. Najpierw w 60. minucie piłka po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu rożnego trafiła do Adriana Owczarka, który bliskiej odległości pokonał bramkarza Górnika Wałbrzych. Wynik meczu pięć minut przed końcem spotkania ustalił Damian Pawlak. Wtedy piłkarze z Jarocina przeprowadzili kontratak. Prawą stroną przedarł się Karol Danielak. W polu karnym zagrał on do Damiana Pawlaka, który dokonał formalności i ze spokojem zdobył trzeciego gola w tym meczu.

Górnik Wałbrzych - Jarota Hotel Jarocin 0:3 (0:1)
0:1 - Bartosz Kieliba (25.), 0:2 - Adrian Owczarek (60.), 0:3 - Damian Pawlak (85.)