Jarota Jarocin: Piłkarze Jaroty Jarocin urwali punkty liderowi [ZDJĘCIA]

Jarota Jarocin: Piłkarze Jaroty Jarocin urwali punkty liderowi
Jarota Jarocin: Piłkarze Jaroty Jarocin urwali punkty liderowi Kamil Bachorz
Jarota Jarocin zmierzyła się na wyjeździe z Chrobrym Głogów, liderem drugiej ligi grupy zachodniej. Podopieczni Ryszarda Łukasika pokazali się z dobrej strony i urwali punkty liderowi. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Piłkarze Jaroty Jarocin pierwszą dogodną sytuację na zdobycie bramki mieli w 12. minucie spotkania. Wtedy dobrym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Krzysztof Bartoszak. Jednak piłka po jego strzale uderzyła w poprzeczkę. Chwilę później strzał Mateusza Zatwarnickiego minął minimalnie słupek bramki gospodarzy. W 29. Minucie gospodarze objęli prowadzenie w tym spotkaniu. Wtedy piłka po strzale Damiana Sędziaka przeleciała pod nogami Simona Krawczyka i wpadła do siatki.

W drugiej części spotkanie było wyrównane. Obydwie drużyny chciały trafić do siatki. Udało się to piłkarzom Jaroty. W 74. minucie w polu karnym faulowany był Łukasz Ślifirczyk i sędzia Marcin Bielawski z Katowic bez wahania wskazał „na wapno”. Jedenastkę bez problemu wykorzystał Krzysztof Bartoszak i doprowadził do wyrównania. Napastnik Jaroty miał jeszcze jedną szansę na zdobycie bramki w tym spotkaniu. Jednak jego strzał minimalnie przeleciał nad bramką. Warto podkreślić, że dobre spotkanie rozegrał Simon Krawczyk. Choć wpuścił on jednego gola, to w kilku sytuacjach obronił on strzały zawodników z Głogowa. Bardzo efektownie zatrzymał on w 86. minucie strzał Pawła Baraniaka.

- Chciałem pogratulować chłopakom zaangażowania, woli walki i konsekwencji. Z naszej strony była mobilizacja. Myślę, że każdy sam się mobilizuje grając z takim przeciwnikiem jak Chrobry Głogów. Poprzednie mecze z Bytovią Bytów czy Calisią Kalisz pokazały, że wyzwala się w chłopakach chęć gry, walki i zdobycia korzystnego wyniku. Jesteśmy z tego wyniku zadowoleni. Remis na wyjeździe z liderem to duży sukces – powiedział na konferencji prasowej Ryszard Łukasik, trener Jaroty Jarocin.

Chrobry Głogów – Jarota Jarocin 1:1 (1:0)
1:0 – Damian Sędziak (29.), 1:1 – Krzysztof Bartoszak (74.)