Jarota Jarocin: Piłkarze Jaroty Jarocin wygrali z UKP Zielona Góra

Jarota Jarocin: Piłkarze Jaroty Jarocin wygrali z UKP Zielona Góra Kamil Bachorz (archiwum)
Jarota Jarocin schodziła z boiska w Zielonej Górze z podniesioną głową. Podopieczni Ryszarda Łukasika pokonali zespół UKP Zielona Góra 2:1. Choć mogli oni zdobyć więcej bramek.

Na boisku w Zielonej Górze panowały trudne warunki do gry w piłkę nożną. Podczas spotkania przeszła ulewa, która uniemożliwiała w skonstruowaniu składnych akcji. W pewnym momencie na placu gry utworzyły się wielkie kałuże.

Jednak zawodnicy z Jarocina bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Już w 12. minucie wynik otworzył Michał Grobelny, który skierował futbolówkę do bramki gospodarzy. Niespełna cztery minuty później goście z Jarocina strzelili drugiego gola. Wtedy bramkarza UKP Zielona Góra ładnym strzałem pokonał Damian Pawlak. W pierwszej części spotkania w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy znalazł się Krzysztof Bartoszak, ale nie był on wstanie skierować piłki do siatki.

W drugiej połowie piłkarze Jaroty stworzyli kilka składnych akcji. W 66. minucie dobrze spisujący się w tym spotkaniu Krzysztof Bartoszak zdecydował się na uderzenie. Piłka po jego strzale nie wpadła do siatki, tylko trafiła w słupek. Swoją okazję miał także Damian Pawlak, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali. Jednak jego strzał był niecelny. Gospodarze honorowego gola strzelili w 90. minucie. Wtedy Simona Krawczyka pokonał Albert Cipior.

UKP Zielona Góra – Jarota Jarocin 1:2 (0:2)
0:1 – Michał Grobelny (12.), 0:2 – Damian Pawlak (17.), 1:2 – Albert Cipior (90.)

Jarota Jarocin: Krawczyk, Ludwiczak, Kieliba, Garbarek, Skokowski, Grobelny (82. Nawrocki), Menzel, Antkowiak (78. Zatwarnicki), Cierniewski (85. Skowron), Pawlak, Bartoszak
Żółte kartki: Bartosz Cierniewski, Igor Skowron (Jarota)