Jarota Jarocin przegrała z Rozwojem Katowice 1:2 [ZDJĘCIA]

Kamil Bachorz
Jarota Jarocin przegrała z Rozwojem Katowice 1:2
Jarota Jarocin przegrała z Rozwojem Katowice 1:2 Kamil Bachorz
Jarota Jarocin nie zaliczy niedzieli do udanych. Niestety podopieczni Ryszarda Łukasika przegrali z Rozwojem Katowice 1:2, mimo, że od 66. minuty grali z przewagą jednego zawodnika.

Jarota Jarocin do tego meczu przystąpiła osłabiona. W kadrze zabrakło Krzysztofa Bartoszaka, Roberta Menzla, Huberta Oczkowskiego i Damiana Pawlaka, którzy musieli pauzować za nadmiar kartek.

Podopieczni Ryszarda Łukasika wyszli na boisko bardzo rozkojarzeni. Efektem była utrata bramki już w 2. minucie spotkania. Wtedy błąd bramkarza Jaroty, który źle interweniował na przedpolu wykorzystał Robert Mandrysz i skierował piłkę do siatki. Gospodarze pierwszy strzał oddali dopiero w 18. minucie spotkania. Jednak uderzenie Mateusza Zatwarnickiego było niecelne. Chwilę później na uderzenie zdecydował się Hubert Antkowiak, ale piłkę zatrzymał bramkarz Rozwoju.

Tuż po zmianie stron piłkę do jarocińskiej bramki skierował Sebastian Gielza, ale sędzia tego gola nie uznał, bo dopatrzył się pozycji spalonej zawodnika z Katowic. Od 66. minuty gospodarze grali z przewagą jednego zawodnika, bo drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał kapitan zespołu gości – Dawid Domański i musiał opuścić plac gry. Piłkarze Rozwoju Katowice drugą bramkę w tym meczu zdobyli w 78. Spotkania. Wtedy błąd Simona Krawczyka wykorzystał Adam Żak i skierował futbolówkę do siatki. Podopieczni Ryszarda Łukasika honorową bramkę zdobyli w 85. minucie. Wtedy po zamieszaniu w polu karnym piłkę do siatki z bliskiej odległości skierował Łukasz Ślifirczyk.

- Główną przyczyną porażki był skład w jakim przystąpiliśmy do meczu. W ostatnich spotkaniach graliśmy w optymalnym składzie. W meczu z Rozwojem Katowice przyszło nam wystąpić bez zawodników, którzy wiedli „prym” w zespole. Muszę powiedzieć, że zespół z Katowic pokazał solidną grę i z tym tematem nasz zespół nie mógł sobie poradzić – powiedział po meczu Ryszard Łukasik, trener Jaroty Hotel Jarocin.

Jarota Jarocin – Rozwój Katowice 1:2 (0:1)