Jarota Jarocin rozbita przez Ruch Zdzieszowice [ZDJĘCIA]

Jarota Jarocin rozbita przez Ruch Zdzieszowice
Jarota Jarocin rozbita przez Ruch Zdzieszowice Kamil Bachorz
Piłkarze Jaroty Jarocin ponieśli kolejną porażkę w drugiej lidze. Tym razem zostali pokonani przez Ruch Zdzieszowice aż 1:5. Honorową bramkę dla Jaroty strzelił w 67 minucie Marcin Wojciechowski.

Pierwsza połowa nie wskazywała, że spotkanie zakończy się takim wynikiem, bo już w 11. minucie Bartosz Cierniewski mógł pokonać bramkarza Ruchu, ale jego strzał został zablokowany przez obrońców. Doskonałą sytuację na zdobycie bramki miał w 37. minucie Krzysztof Bartoszak, ale piłkę po jego strzale z rzutu wolnego kapitalnie obronił bramkarz Ruchu Zdzieszowice.

Po zmianie stron na placu gry dominował zespół ze Zdzieszowic, który strzelił pięć bramek. Gospodarzom udało się to tylko raz. Najpierw w 50. minucie Piotr Garbarek sfaulował Dawida Hanzela i sędzia Mariusz Korzeb z Warszawy wskazał na „wapno”. Rzut karny na bramkę zamienił Marcin Lachowski i goście prowadzili 1:0. Po stracie bramki piłkarze Jaroty próbowali się podnieść. Jednak ich niedyspozycję wykorzystali goście, którzy w przeciągu dziesięciu minut strzelił kolejne dwie bramki. Najpierw Karola Szymańskiego pokonał Przemysław Bella, a chwilę później na listę strzelców wpisał się Paweł Baraniak. W 65. minucie sędzia dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym gości i podyktował drugą jedenastkę w tym meczu. Tym razem rzut karny wykonywali gospodarze. Perfekcyjnie zrobił to Marcin Wojciechowski. Jednak radość jarocińskich kibiców nie trwała zbyt długo. Najpierw w 76. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Hubert Oczkowski, a 120 sekund później piłkę do jarocińskiej bramki skierował Marek Sobik, Wynik meczu w doliczonym czasie ustalił Dawid Hanzel.

Jarota Hotel Jarocin – Ruch Zdzieszowice 1:5 (0:0)
Bramki: 0:1 – Marcin Lachowski (50. – rzut karny) 0:2 – Przemysław Bella (57.) 0:3 – Paweł Baraniak (60.) 1:3 – Marcin Wojciechowski (67. – rzut karny), 1:4 – Marek Sobik (78.) 1:5 – Dawid Hanzel (90. –).

Jarota Jarocin: Szymański – Kieliba, Garbarek, Oczkowski, Wojciechowski, Cierniewski (78. Ludwiczak), Skokowski, Grobelny, Olejniczak (84. Konieczny), Bartoszak (46. Nawrocki), Danielak

Żółte karki: Oczkowki
Czerwone kartki Oczkowski (za drugą żółtą)

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?