Kolejne zwycięstwo! Nasza Dyskobolia nie zwalnia tempa!

Anna Borowiak
Nasza Dyskobolia pokonała zespół z Piły 2:0
Nasza Dyskobolia pokonała zespół z Piły 2:0 Nasza Dyskobolia
W 9. kolejce wielkopolskiej IV ligi Nasza Dyskobolia podejmowała na własnym boisku drużynę KP Piła. Mecz odbył się na głównej płycie grodziskiego stadionu. Spotkanie - jak szacują organizatorzy - obejrzało około 500 kibiców.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana, jednak to biało-zieloni stworzyli sobie lepsze okazje bramkowe. Jakub Mania po strzale z dystansu trafił w poprzeczkę, a prowadzenie po fantastycznej akcji lewą stroną boiska dał podopiecznym trenera Michała Zajączkowskiego Oskar Palma, który wykorzystał dośrodkowanie.

Goście w znaczący sposób nie zagrozili bramce Piotra Wiśniewskiego, mimo kilku rzutów wolnych w okolicy 20 metra od bramki.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się znacząco. Dyskobolia kontrolowała przebieg gry, natomiast goście po kolejnym rzucie wolnym tym razem byli blisko trafienia, jednak piłka uderzyła w słupek. W końcowej fazie spotkania Jakub Mania udowodnił, że jest w świetnej formie. Prawą strona boiska przeprowadził odważną akcję, a jego dośrodkowanie idealnym strzałem głową wykorzystał wprowadzony na boisko w drugiej połowie meczu Kacper Ruta.

Nasza Dyskobolia pokonała zespół z Piły 2:0, zrównując się punktami z liderem Zamkiem Gołańcz. Kolejny mecz grodziszczanie zagrają 14 października o godzinie 15 w Obornikach z tamtejszą Spartą.