Młodzież z Żerkowa na podium Mistrzostw Wielkopolski w warcabach klasycznych

opr. Marcin Szyndrowski
arch. gm. Żerków
W zawodach wystartowało około 120 zawodników z całej Wielkopolski. Mistrzostwa rozgrywane były w kategorii dziewcząt i chłopców do lat 13.

W każdej kategorii z zawodów powiatowych do finału awansowali najlepsi zawodnicy (od 2-4 os. w zależności od ilości startujących). Z powiatu jarocińskiego awans uzyskało po 4 osoby z kategorii dziewcząt i chłopców. Zawody przeprowadzono systemem szwajcarskim do 8 rund, a czas gry na zawodnika wynosił 15 minut. W każdej kategorii na mistrzostwach grali warcabiści, którzy reprezentują kluby z Lipna, Wronek, Rychlika, Kórnika, Wolsztyna, Poznania, Osiecznej oraz Komorza Przybysławskiego. W zawodach brali udział mistrzowie i medaliści Mistrzostw Polski w warcabach do lat 13 z zeszłego roku. To właśnie Ci zawodnicy wiedli prym w tych rozgrywkach.

Nasi reprezentanci powiatu jarocińskiego trenujący w klubie UKS Komorzanka Komorze zaprezentowali się rewelacyjnie.

W kategorii dziewcząt złoty medal i tytuł Mistrzyni Wielkopolski zdobyła Dominika Konieczna (SP Żerków), srebrny krążek wywalczyła dziesięciolatka Aleksandra Łukomska (SP Komorze). Tuż za podium znalazła się Weronika Konieczna (SP Żerków), a 6.lokatę zajęła Patrycja Tomczak (NSP Ludwinów). W kategorii chłopców na wysokim 6. miejscu sklasyfikowany został Bartosz Skiba, a 8. lokatę zajął Jakub Szymański (obaj SP Komorze). W drugiej dziesiątce znalazł się Tomasz Bernat (SP Żerków). Dzielnie w mistrzostwach walczył też dziesięciolatek Antoni Zawieja (NSP Ludwinów).

Na uwagę zasługuje fakt, że Dominika Konieczna i Aleksandra Łukomska nie przegrały żadnej partii w tym licznym turnieju. Dwa najcenniejsze medale (złoto i srebro) Dominiki i Oli w kategorii dziewcząt jest kolejnym od kilku lat osiągnięciem powiatu jarocińskiego w tej dyscyplinie.

Komentarz: Sukcesem naszych reprezentantów jest zdobycie aż dwóch medali i ciągła obecność większości zawodników w czołowej 10-tce mistrzostw. Nasi najlepsi zawodnicy kilka lat rywalizują w zawodach klubowych z najlepszymi w Polsce i dzięki zdobytemu doświadczeniu podczas licznych turniejów możemy teraz cieszyć się z kolejnych medali w imprezie tej rangi.