Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Piłka nożna: Bartoszak zapewnił trzy punkty Jarocie

Kamil Bachorz
Krzysztof Bartoszak zdobył dwie bramki w meczu z Elaną Toruń.
Krzysztof Bartoszak zdobył dwie bramki w meczu z Elaną Toruń. Kamil Bachorz
Piłkarze Jaroty Jarocin odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach ligowych. W sobotę podopieczni Czesława Owczarka pokonali na wyjeździe 1:0. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył w 27. minucie Krzysztof Bartoszak.

Pierwsza część spotkania była bardzo wyrównana. Pierwszą groźną akcję piłkarze Jaroty przeprowadzili w 7. minucie meczu. Wtedy na bramkę rywali uderzał Safian Skupiński. Jednak futbolówka nie znalazła drogi do siatki. Chwilę później zrobiło się bardzo gorąco pod bramką jarocińskiej drużyny. Najpierw próbował uderzać Grzegorz Mania, później dobijał Mieczysław Sikora, ale futbolówka nie wpadła do siatki. W 20. minucie na bramkę Nazara Penkovetsa uderzał Krzysztof Bartoszak. Jednak piłka po jego uderzeniu minimalnie przeleciała nad bramką. Chwilę później Kelechi Ihenacho wypuścił Mieczysława Sikorę, który skierował piłkę do siatki. Sędzia nie uznał tej bramki, bo dopatrzył się pozycji spalonej zawodnika z Torunia.

Pierwsza bramka w tym meczu padła w 27. minucie. Wtedy Karol Danielak ograł obrońców Elany. Zagrał do Krzysztofa Bartoszaka, który wpakował piłkę do pustej bramki. Kilka minut później Dariusz Juracki dośrodkował piłkę z rzutu wolnego. Futbolówka posłana z wiatrem sprawiła wiele problemów bramkarzowi z Torunia, który był bliski przepuszczenia jej przez swoje bramkarskie rękawice. Chwilę później Grzegorz Mania mógł wpakował piłkę do pustej bramki. Jednak nie trafił do siatki. W 41. minucie podopieczni Czesława Owczarka powinni prowadzić 2:0. Jednak Krzysztof Bartoszak, który znalazł się sam na sam z bramkarzem Elany, trafił wprost w niego, a dobitka Damiana Pawlaka była zbyt lekka.

Po zmianie stron więcej przy piłce byli gospodarze. W 55. minucie Marcin Skonieczka znalazł się w doskonałej sytuacji, aby wyrównać wynik meczu. Jednak z bliskiej odległości posłał piłkę nad bramką. Dziesięć minut później doskonałą sytuację na podwyższenie prowadzenia zmarnował Damian Pawlak, który dostał podanie od Hubert Oczkowskiego. Jednak napastnik Jaroty uderzy wprost Nazara Penkovetsa. Chwilę później ponownie swoich sił próbował Damian Pawlak. Jednak tym razem strzał głową zawodnika jarocińskiego zespołu minęła słupek toruńskiej bramki. Drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył także Krzysztof Bartoszak. Napastnik Jaroty wykorzystał podanie od Szymona Matuszewskiego i z bliskiej odległości skierował futbolówkę do siatki.

Elana Toruń - Jarota Jarocin 0:2 (0:1)