Piłkarki ręczne AWS Energa Szczypiorno Kalisz kończą rok porażką z Piotrcovią. ZDJĘCIA

Andrzej Kurzyński
AWS Energa Szczypiorno Kalisz – Piotrcovia Piotrków Trybunalski
AWS Energa Szczypiorno Kalisz – Piotrcovia Piotrków Trybunalski Andrzej Kurzyński
Piłkarki ręczne AWS Energa Szczypiorno Kalisz od przegranej z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski rozpoczęły rundę rewanżową ORLEN Superligi Kobiet i wciąż pozostają na ostatnim miejscu w tabeli.

Mecz lepiej rozpoczęły kaliszanki, którym udało się wyjść na prowadzenie 4:2. Chwilę później rywalki najpierw doprowadziły do remisu, aby po kwadransie gry prowadzić już 5:8. Niemoc strzelecka i zbyt dużo błędów w wykonaniu AWS-u skrzętnie wykorzystywały rywalki z Piotrkowa Trybunalskiego, które po pierwszych trzydziestu minutach prowadziły 9:!6. Po zmianie stron przyjezdne kontynuowały swoją dobrą grę i w 38. minucie prowadziły różnicą aż dziesięciu trafień. Trenerka Piotrcovii mogła więc sięgnąć po rezerwy i dać szansę wszystkim swoim zawodniczkom. Mecz zakończył się zwycięstwem Piotrcovii 21:29. Najlepszą zawodniczką meczu została Joanna Gadzina, która rzuciła osiem bramek.

- O wyniku tego spotkani zadecydowała pierwsza połowa. Od 15. minuty miałyśmy przestój i nie potrafiłyśmy trafić do bramki. Później gra się już bardzo ciężko, kiedy po pierwszych piętnastu minutach dostaje się dużą liczbą bramek. Jedyne czego nie można nam odebrać, to chęci. Każda z nas bardzo chciała i bardzo wierzyła. No i znowu zadecydowały błędy. Wiem, że powtarzamy to co mecz. Jest to nasza pięta achillesowa. Musimy to wyeliminować jeśli chcemy myśleć o zdobywaniu punktów - powiedziała Katarzyna Wilczek, najskuteczniejsza zawodniczka w szeregach AWS Energa Szczypiorno Kalisz.

W ORLEN Superlidze Kobiet teraz kilka tygodni przerwy. Zespoły wrócą do rywalizacji na początku stycznia.

AWS Energa Szczypiorno Kalisz – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 21:29 (9:16)

AWS Energa Szczypiorno: Prudzienica, Falińska, Kukharchyk – Pilitowska 2, Zamyshliak 5, Lisewska, Stanisławczyk 2, Miłek, Gliwińska 1, Wilczek 7, Kucharska, Kaczmarek 2, Czapracka 1, Borysławska 1.

Kary: 10 minut (4 minuty – Zamyshliak, 2 minuty – Stanisławczyk, Wilczek, Borysławska).
Karne: 4/5

Piotrcovia: Suliga, Sarnecka – Gadzina 8, Świerczek 3, Radushko 1, Polaskova 1, Królikowska 1, Grobelna 2, Mokrzka 2, Sobecka 3, Szczepanek 2, Trbovic 2, Waga 3, Martins Schneider 1.

Kary: 6 minut (2 minuty – Gadzina, Świerczek, Martins Schneider).