PP: Jarota przegrała z Chojniczanką i odpadła z pucharu

bk
(archiwum)
(archiwum) Kamil Bachorz
Piłkarze Jaroty Hotel Jarocin odpadli z Pucharu Polski. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia musieli uznać wyższość Chojniczanki Chojnice.

Pierwsza bramka w tym meczu padła w 11. minucie. Wtedy bramkarza gospodarzy pokonał Hubert Nawrocki. Na 2:0 w 61. minucie strzałem z rzutu wolnego podwyższył Łukasz Białożyt. Wydawało się, że podopieczni Janusza Niedźwiedzia dowiozą zwycięstwo do końca meczu. Jednak w 80.minucie kontaktową bramkę strzelił Tomasz Bejuk, a niespełna dziesięć minut później do siatki trafił Mateusz Dziubek.

W regulaminowym czasie gry był remis 2:2. Wtedy sędzia zarządził dogrywkę, która nie przyniosła rozstrzygnięcia. Tym samym o tym kto awansuje do dalszej części rozgrywek zadecydowała seria rzutów karnych. Lepiej wykonywali ją piłkarze Chojniczanki i to oni zagrają w kolejnej rundzie Pucharu Polski.

Warto podkreślić, że w 118. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartę zobaczył Hubert Oczkowski i musiał opuścić plac gry.

Chojniczanka Chojnice – Jarota Hotel Jarocin 2:2 (0:1, 2:2) karne: 5:4
1:0 Nawrocki (10.), 2:0 Białożyt (61.) 2:1 Bejuk (80.) 2:2 Dziubek (90.)