PP: Płomyk przegrał z Centrą i odpadł z Pucharu Polski [ZDJĘCIA]

BS Płomyk Jarota II Jarocin - Centra Ostrów Wielkopolski
BS Płomyk Jarota II Jarocin - Centra Ostrów Wielkopolski Mariusz Kruchowski
Drużyna BS Płomyk Jarota II Jarocin przegrała w środę z Centrą Ostrów Wielkopolski i opadła z dalszych rozgrywek o Puchar Polski. Bramkę na wagę awansu Centry zdobył w 87. minucie Szymon Strączkowski.

Piłkarze Płomyka w ostatnich dniach ponieśli drugą porażkę z Centrą Ostrów Wielkopolski. Najpierw w niedzielę przegrali oni w meczu ligowym 3:4, a w środę w ramach Pucharu Polski ulegli 0:1.

Od samego początku meczu swoje warunki narzucili piłkarze ostrowskiej Centry, którzy stwarzali więcej sytuacji podbramkowych, a co za czym idzie pozycji strzeleckich. Piłkarze BS Płomyk Jarota II Jarocin, w pierwszej połowie byli przestraszeni i stwarzali mało sytuacji strzeleckich. Już w 8. minucie piłkę dośrodkował w pole karne Szymon Marchewka, a znajdujący się w polu karnym Tomasz Ulichnowski, strzelił mocno i zarazem niecelnie. Gospodarze pierwszy strzał na bramkę oddali w 18. minucie. Wtedy uderzenie Tobiasza Kupczyka poszybowało nad bramką. Chwilę później goście mogli prowadzić 1:0, ale piłka po strzale Jacka Pacyńskiego trafiła w słupek.

Po zmianie stron zespół gospodarzy wyszedł odmieniony, akcje były składne i co chwilę piłkarze BS Płomyk Jarota II zagrażali bramce ostrowskiej Centry. W 63. minucie doskonałą akcją popisał się wprowadzony po przerwie Szymon Juszczak. W pełnym biegu wkręcił on w ziemię Dawida Piróga. Minął kolejnych obrońców. Jednak strzał pomocnika BS Płomyk Jarota II Jarocin minimalnie minął światło bramki Filipiaka. Jedyna bramka w tym meczu padła w 87. minucie. Wtedy na granicy pola karnego faulowany był Dawid Piróg. Do piłki podszedł Krzysztof Matuszak, który wycofał piłę na 16 metr do Szymona Strączkowskiego. Zawodnik Centry płaski strzałem umieścił piłkę w siatce i goście mogli cieszyć się z prowadzenia. Jak się później okazało była to jedyna bramka w tym spotkaniu.

Zespół ostrowskiej Centry awansował do finału rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu KOZPN Kalisz, czeka już na zwycięzcę pary półfinałowej Ostrovia Ostrów Wlkp. – Piast Kobylin.

BS Płomyk Jarota II Jarocin – Centra Ostrów Wlkp. 0:1 (0:0)