Sport: Jarota zremisowała z Calisią Kalisz 3:3

(archiwum)
(archiwum) Kamil Bachorz
Kolejny mecz sparingowy rozegrali piłkarze drugoligowej Jaroty Hotel Jarocin. Tym razem podopieczni Tomasza Mazurkiewicza zremisowali z drugoligową Calisią Kalisz 3:3.

Mecz początkowo miał się odbyć w Jarocinie. Jednak ostatecznie obydwie drużyny zagrały w Kaliszu. Pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze Calisii Kalisz. W 37. minucie Łukasz Wiącek pokonał strzałem głową Dariusza Brzostowskiego. Piłkarze Jaroty Hotel Jarocin do wyrównania mogli doprowadzić 60 sekund później, ale nieporozumienia obrońcy z bramkarzem nie wykorzystał Sebastian Kamiński. Napastnik jarocińskiego zespołu zamiast skierować piłkę do siatki, to posłał ją nad poprzeczką.

Po przerwie Tomasz Mazurkiewicz wprowadził na plac gry trzech nowych graczy. Wśród nich był Patryk Cierniewski, który w 50. minucie meczu doprowadził do wyrównania. Gracz Jaroty wykorzystał błąd bramkarza Calisii i skierował piłkę do pustej bramki. W 56. minucie piłkę do siatki mógł skierować Sebastian Kamiński, jednak tym razem jego strzał był niecelny. Dwie minuty później piłkarze Jaroty Hotel Jarocin zdobyli drugą bramkę. Prawą stroną boiska przedarł się Sebastian Kamiński, który zagrał w pole karne do Bartłomieja Pawłowskiego. Nowy gracz jarocińskiego zespołu minął obrońcę i strzałem z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Kolejną bramkę piłkarze Jaroty zdobyli w 70. minucie. Wtedy Karol Danielak zagrał prostopadłą piłkę do Marka Wiły, który w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Calisii. Wydawało się, że piłkarze Jaroty Hotel Jarocin zwyciężą w tym meczu. Jednak tak się nie stało, bo dwa gole dla Calisii Kalisz zdobył Rafał Wodniok i tym samy ustalił wynik meczu na 3:3. Warto podkreślić, że trzecią bramkę piłkarze z Kalisza zdobyli w ostatniej minucie meczu.

CALISIA Kalisz - JAROTA Hotel Jarocin 3:3 (1:0)
1:0 - Łukasz Wiącek (37.), 1:1 - Patryk Cierniewski (50.), 1:2 - Bartłomiej Pawłowski (58.), 1:3 - Marek Wiła, (70.), 2:3 - Rafał Wodniok (79.), 3:3 - Rafał Wodniok (90.)