IV liga: Porażka Płomyka w meczu z Centrą [ZDJĘCIA]

Centra Ostrów Wielkopolski okazała się lepsza od piłkarzy BS Płomyk Jarota II Jarocin. Podopieczni Jacka Koleckiego musieli uznać wyższość rywali i przegrali w Ostrowie 3:4.

Kibicie, którzy zasiedli na trybunach oglądali siedem bramek. Pierwsza padła już w 13. minucie. Wtedy na listę strzelców wpisał się Kamil Stefaniak. Kwadrans później piłkarze z Jarocina prowadzili już 2:0, a autorem drugiego trafienia dla zespołu Jacka Koleckiego był Piotr Andrzejczak. W 33. minucie Szymon Juszczak sfaulował w polu karnym Piotra Kasprzyka i sędzia wskazał na wapno. Do rzutu karnego podszedł Tomasz Adamiak i mocnym strzałem po ziemi pokonał Szymona Dutkiewicza. Jeszcze w doliczonym czasie gry do pierwszej połowy meczu do remisu doprowadził Krzysztof Matuszak, który mocnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza gości.

Cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy Paweł Kryś wyszedł „sam na sam” z bramkarzem Centry i nie dając mu najmniejszych szans na obronę tego uderzenia wyprowadził piłkarzy z Jarocina na prowadzenie. W 63. minucie piłka po strzale Krzysztofa Matuszaka przełamała ręce Szymona Matuszaka i wpadła do bramki. Tym samym na tablicy wyników ponownie widniał wynik remisowy. W 81 minucie trzecią swoją bramkę w tym spotkaniu zdobył Krzysztof Matuszak. Całą akcję zainicjował, Jakub Michalski. Po prawej stronie zagrał wzdłuż linii pola karnego do nadbiegającego pomocnika Centry, który strzałem pod poprzeczkę pokonał bezradnego Dutkiewicza.

Centra Ostrów Wlkp. – BS Płomyk Jarota II Jarocin 4:3 (2:2)
0:1 Kamil Stefaniak (13.), 0:2 Piotr Andrzejczak (31.), 1:2 Tomasz Adamiak (33. rz. karny), 2:2 Krzysztof Matuszak (45. + 1.), 2:3 Paweł Kryś (49.), 3:3 Krzysztof Matuszak (63.), 4:3 Krzysztof Matuszak (81.)

Centra Ostrów Wielkopolski: Krystian Anioł, Tomasz Adamiak, Dawid Piróg, Łukasz Lewandowski, Piotr Kasprzyk, Dominik Sobczak, Szymon Strączkowski, Jakub Michalski (85’ Sebastian Kościuk), Krzysztof Matuszak, Jacek Pacyński (63’ Michał Kucharski), Szymon Kucharski (63’ Michał Łuczak)

BS Płomyk Jarota II Jarocin: Szymon Dutkiewicz, Wojciech Figan, Jędrzej Ludwiczak, Piotr Andrzejczak, Paweł Majusiak, Dawid Guźniczak, Piotr Walczak, Bartosz Zmyślony (46’ Tobiasz Kupczyk), Paweł Kryś (69’ Maciej paszek), Szymon Juszczak (81’ Marek Wiła), Kamil Stefaniak

Żółte kartki: Dawid Piróg, Jakub Michalski, Michał Łuczak – Jędrzej Ludwiczak, Tobiasz Kupczyk, Szymon Juszczak

Sędziowali: Łukasz Jasiak, Sławomir Chlebowski, Mateusz Helwich