Jarota Jarocin: Piłkarze Jaroty nie przywieźli punktów z Bytomia

Jarota Jarocin: Piłkarze Jaroty nie przywieźli punktów z Bytomia Kamil Bachorz
Jarota Jarocin nie przywiozła z Bytomia punktów. Podopieczni Ryszarda Łukasika przegrali z Polonią Bytom 1:2. Mimo, że gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę.

Jarota Jarocin pierwsze zagrożenie pod bramką rywali stworzyła w 16. minucie. Wtedy strzał Krzysztofa Czabańskiego okazał się niecelny. Chwilę później dobrym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Krzysztof Bartoszak, ale bramkarz gospodarzy zatrzymał jego uderzenie. Niespełna pięć minut później ponownie strzał Krzysztofa Bartoszaka zatrzymał golkiper z Bytomia. Pierwsza bramka w tym spotkaniu wpadła w doliczonym czasie gry do pierwszej części spotkania. Wtedy po dośrodkowaniu piłki w pole karne głową do siatki skierował ja Marcin Lachowski

Kilka minut po zmianie stron gospodarze zdobyli drugiego gola. Piłka po strzale Miroslava Barcika odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Piłkarze Jaroty chcieli szybko strzelić kontaktowego gola. Jednak piłkę po uderzeniu Krzysztofa Bartoszaka ponownie obronił Mateusz Mika. W końcówce spotkania gospodarze ujrzeli dwie czerwone kartki i musieli kończyć mecz w dziewięciu. Najpierw w 83. Minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Mateusz Mika i musiał opuścić plac gry. Bramkarza Polonii między słupkami zastąpił Marcin Lachowski. Z kolei w 90. Minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Adrian Laskowski. Goście z Jarocina honorowego gola strzelili w doliczonym czasie gry. Wtedy futbolówkę do siatki rywali skierował Robert Menzel.

- Chciałem pogratulować rywalom trzech punktów. Jednak nie było to łatwe, bo broni nie poddaliśmy. Próbowaliśmy walczyć. Jednak zabrakło nam szybkości i dynamiki. Jako zespół, który spada z drugiej ligi nie zaprezentowaliśmy się źle, ale walory wizualne nie przydzielają punktów. Zagraliśmy mało dynamicznie. Myślę, że całe widowisko zepsuł sędzia zawodów, który podjął wiele błędnych decyzji – mówił po meczu Ryszard Łukasik, trener Jaroty Jarocin.

Polonia Bytom – Jarota Jarocin 2:1 (1:0)
1:0 – Marcin Lachowski (45.+3.), 2:0 – Miroslav Barcik (52.), 2:1 – Robert Menzel (90.+2.)

Jarota Jarocin: Krawczyk - Ludwiczak, Kieliba, Menzel, Oczkowski (60' Zatwarnicki) - Czubański (59' Nawrocki), Bartoszak, Pawlak, Skokowski - Garbarek, Ślifirczyk

Żółte kartki: Piotr Skokowski, Robert Menzel, Bartosz Kieliba.