Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

KULTURA: W Jarocinie będzie się działo. Zapraszamy do teatru, na wystawę i dobre kino

Marcin Szyndrowski
arch. teatru
Kim jestem? - zabawna i wzruszająca opowieść o szukaniu swojego miejsca i akceptacji inności już 26 października w JOK Jarocin. Spektakl dla widzów od 5 lat.

26 października, piątek, godzina 17:00
Bilety w cenie 15 zł (19 do października) 20 zł (od 20 października) do nabycia w kasie Kina Echo, Kawiarni Filmowej, Czytelni pod Ratuszem i JOK Jarocin.

Jestem duży czy mały? Włochaty czy łysy? Mam dwie nogi czy cztery? Latam czy pełzam? To pytania, które zadać może sobie bohater nowego Pleciugowego przedstawienia. Dlaczego? Dlatego, że jego głównym bohaterem jest… Coś. Poznajemy je podczas podróży po zakamarkach mieszkania, gdzie spotyka różne domowe sprzęty. Rozmawia ze sztućcami, narzędziami, a nawet szminką znalezioną w torebce mamy. Nikt jednak nie wie kim jest, skąd pochodzi, ani do czego służy. Jego bycie sprowadza się do szukania odpowiedzi na pytanie „Kim jestem?”. Trudno odnaleźć się w świecie, w którym wszystko musi być nazwane i określone. „Kim jestem?” to zabawna i wzruszająca opowieść o szukaniu swojego miejsca i akceptacji inności. Ważna informacja: w spektaklu pojawia się scena z użyciem świateł stroboskopowych.

31 października, start godzina 19:00
Pojedynczy bilet 15 zł/ podwójny bilet 25 zł

31 października Kino Echo zaprasza na Noc Strachu. Na początek wiktoriańska powieść grozy w „Winchester. Dom duchów” , a po niej do wyboru klasyk horroru: „Noc żywych trupów” lub prequel kultowego serialu „Twin Peaks. Ogniu krocz ze mną”. Mroczne klimaty uzupełni Kawiarnia Filmowa, w której nazwy napojów zmienią się w cytaty z mickiewiczowskich Dziadów.

„Winchester. Dom duchów”
Po tragicznej śmierci męża i syna, Sarah Winchester pogrąża się w żałobie i oddala od codziennego życia. Jest przekonana, że jej rodzinę nawiedzają duchy osób, które zostały zabite z broni skonstruowanej przez jej męża, czyli ze słynnego karabinu Winchester. By bronić się przed demonami Sarah zleca budowę niezwykłej posiadłości. Składający się z setek pokoi, skonstruowany jak labirynt, pełen prowadzących donikąd schodów i ślepych korytarzy dom ma być pułapką na duchy.
reż. Michael Spierig, Peter Spierig, Australia, USA, 2018, 98 minut

„Noc żywych trupów”
Na cmentarz na prowincji przyjeżdża dwoje rodzeństwa pragnących odwiedzić grób zmarłego ojca. Podczas spaceru zostają zaatakowani przez okropnie wyglądającego osobnika. Jedynie siostra ucieka napastnikowi, po czym dociera do wyludnionej farmy.
Reż. George A. Romero, USA, 1968, 93 minuty

„Twin Peaks. Ogniu krocz ze mną”
Prequel serialu Twin Peaks, opowiadajcy o wydarzeniach prowadzących do zabójstwa Laury Palmer. Stan Waszyngton. Agenci FBI Chester Desmond i Sam Stanley prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa Teresy Banks. Agent Desmond odkrywa pewne poszlaki, a następnie znika w tajemniczych okolicznościach. Tymczasem Agent Dale Cooper uważa, że zabójca znów da o sobie znać. Rok później w Twin Peaks, Laura Palmer spotyka się zarówno z Bobbym Briggsem (który dostarcza jej narkotyków od których jest coraz bardziej uzależniona), jak i z motocyklistą Jamesem Hurleyem. Nachodzi ją tajemniczy BOB. Wkrótce Laura odkrywa kim BOB jest naprawdę...
Reż. David Lynch, USA, Francja, 135 minut

Stowarzyszenie Jarocin XXI zaprasza na trzeci wykład z cyklu "Kobiety i historia sztuki", którego tematem będą sylwetki malarek, tworzących w XIX i XX wieku. Spotkanie odbędzie się 8 listopada o godzinie 17.00 w Kawiarni Filmowa.

Istotny wpływ na rozwój sztuki światowej w dziedzinie malarstwa miała Berthe Morisot - pierwsza malarka i graficzka w kręgu francuskich impresjonistów. Przyjaźniła się z francuskim malarzem Edouardem Manetem, który był mentorem i recenzentem jej prac. Berthe jest autorką wielu obrazów o tematyce rodzinnej, a ich głównymi bohaterkami są kobiety, które często obserwowała lub podglądała podczas ich codziennych czynności. Jej twórczość można przyrównać do swego rodzaju "dziennika", w którym zapisywała ważne dla niej chwile przy pomocy rysunku i koloru. Artystka pozostawiła po sobie spuściznę w postaci wielu pięknych dzieł, do dziś cenionych i podziwianych, a obraz "Po lunchu" został uznany za najdroższy w historii, namalowany przez kobietę. W tym samym okresie tworzy polska artystka Anna Bilińska-Bohdanowicz, kobieta samodzielna i wyzwolona, w duszy romantyczka, w twórczości realistka. Autorka portretów, pejzaży i scen rodzajowych o kameralnej nieco melancholijnej atmosferze. Wielokrotnie nagradzana i doceniana, za obraz "Autoportret" wystawiony na paryskim Salonie przyznano artystce złoty medal. Nie wiadomo, w jakim kierunku rozwinęłaby się twórczość Bilińskiej, gdyby nie przedwczesna śmierć. Pozostaje nam pamiętać ją jako jedną z pierwszych kobiet, które odważyły się konsekwentnie dążyć do zawodowego spełnienia, wytyczając szlak kolejnym pokoleniom profesjonalnych artystek.

IX Pielgrzymka strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Golinie – 1.09.2019
ZOBACZ UROCZYSTY PRZEMARSZ STRAŻAKÓW

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jarocin.naszemiasto.pl Nasze Miasto